2019 елның 14 марты, пәнҗешәмбе

Җыр кешенең күңеле турында сөйли. Җыр-биюгә чакыру гына түгел. Җырларда безнең һәрберебез эчендә барган хис-тойгылар, хис-кичерешләр, чынбарлыкның мәгънәсе һәм көндәлек тормышта тир түгүе чагыла. 10 март көнне Яр Чаллы шәһәренең балалар һәм яшьләр иҗаты сараенда «Музыкаль звездопад» республика җыр иҗаты конкурсының финалы узды. Әлеге конкурс беренче тапкыр гына узмый. Иҗат  коллективларын компетентлы жюри бәяләде. Нәтиҗәдә, финалга "Ля-Ля-Фа» вокаль-эстрада студиясе һәм солистлар Егорова Ульяна, Садыкова Камилла һәм мариларның" Эрвел» халык анамбле җыры солисты Сабирова Марианна барып җитте, алар бу республика конкурсында икенче һәм өченче дәрәҗә лауреаты булдылар. Әзерлек вакытында балалар алда торган чараларга җитди карадылар, дулкынлану аларны ахыргача калдырмады, әмма фестиваль вакытында алар көч белән җыелды һәм яхшы нәтиҗә күрсәттеләр. Ә без, үз чиратыбызда, бәйгедә катнашкан барлык вокалчыларга уңышлар һәм уңышлар телибез.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: