Россия көненә багышланган бәйрәм

2019 елның 14 июне, җомга

11 июнь көнне 2 нче урта мәктәпнең " Крепыш» мәктәп яны лагеренда Россия көненә багышланган бәйрәм чарасы узды. "Форпост» яшьләр (студентлар) һәм җәмәгать тәртибен саклау буенча эш оешмалары үзәге белгечләре Писарева Е. В. һәм Рылова О. А. «байракны тап" дигән уен үткәрделәр.

Лагерь тәрбиячеләре тарафыннан «илебез символлары»дигән әңгәмә үткәрелде. Романюк Галина Александровна балаларга триколор тарихы турында сөйләде, Ватаныбыз турында кызыклы сораулар һәм табышмаклар әзерләде.

Балалар Россия турында матур патриотик шигырьләр һәм җырлар әзерләгәннәр. Шулай ук лагерьда рәсем конкурсы үткәрелде. Бәйрәм ахырында балалар зур горурлык белән Россия Федерациясе, Татарстан Республикасы гимнын һәм Менделеевск районы гимнын тыңладылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: