КФУның фәнни десанты

2019 елның 11 ноябре, дүшәмбе

8 ноябрь көнне 1 нче урта мәктәптә КФУ ның фәнни десанты ачылды. Шәһәр һәм район мәктәпләре укучылары өчен " КФУ-215 ел!». КФУ тарихы, университетның эшчәнлек юнәлешләре турында кызыклы материал әзерләнде. КФУ студентлары кызыклы концерт әзерләгәннәр. Аннан соң укучылар өчен мастер-класслар оештырылды. «Мәгънәле модалы бизәнү " станциясендә балалар беләзекләр-талисманнар ясарга өйрәнделәр. "Археологиядә урта гасыр һөнәрчелеге» станциясендә тыңлаучылар ерак чорларда кешеләрнең ничек яшәгәнен белделәр һәм онытылган технологияләрне торгызырга тырыштылар. «Башваткычлар мәйданчыгы» станциясендә балаларны тиз арада Рубик кубогын җыярга өйрәттеләр. Шулай ук «татар фольклоры юллары буйлап» квест-уены үткәрелде, анда катнашучылар татар мәдәниятенә кагылдылар. «Физика әйләнә-тирәбездә»станциясе аеруча популяр булды. Балалар өчен кызыклы тәҗрибә әзерләнгән иде. Өлкән сыйныф укучылары КФУга керү кагыйдәләре турында белә алдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: