"Атмосфера" гөмбәзендә волонтерларны бүләкләү булды.

2024 елның 16 апреле, сишәмбе

Берничә иҗтимагый оешма волонтерлары, мәсәлән: «Сатори» яшүсмерләр клубы, «Форпост» үзәге тәрбияләнүчеләре,  «Җиңү волонтерлары» Менделеевск штабы активистлары, «Беренчеләр хәрәкәте», Аграр яшьләр берләшмәсе, «М шәһәре яшьләре» балалар оешмасы районның барлык халкына илнең сәяси тормышында катнашырга ярдәм иттеләр. Сәламләү һәм котлау сүзләре белән район Башлыгы Радмир Беляев мөрәҗәгать итте.

"Минем өчен өстенлек - яшьләр сәясәте! Чөнки сезнең артта киләчәк! Сез алга таба безнең матур районыбызны, республикабызны, илебезне үстерәсез! Мин ышанам, Менделеевскида булган шундый талантлы һәм уңышлы яшьләр белән мин һәрвакыт безнең республикада, бәлки бөтен илдә иң яхшы яшьләребезне сөйлим, безне бик яхшы киләчәк көтә! Рәхмәт Сезгә!»
2024 ел- Россиядә Гаилә елы. Бүген волонтерларыбызның гаиләләрен билгеләп үтәсем килә. Район Башлыгы Радмир Беляев әти-әниләргә, волонтерлар хәрәкәтендә актив катнашкан яхшы, ярдәмчел балалар тәрбияләгәннәре өчен рәхмәт хатлары тапшырды. Һәр волонтер район Башлыгының Рәхмәт хаты һәм цифрлы техника кибетенә сертификат белән бүләкләнде. Хөрмәтле волонтерлар сезнең эшегез гражданлык җитлеккәнлеген, ватанпәрвәрлек сыйфатларын таләп итте. Сез командада эшләү осталыгын  күрсәттегез. Без барыбыз да киләчәктә файдалы булачак илгә хезмәт итүнең кыйммәтле тәҗрибәсен тупладык!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: