ГРАЖДАННАРГА КЕЧЕ ҺӘМ УРТА ЭШМӘКӘРЛЕК ТУРЫНДА МӘГЪЛҮМАТ

Хөрмәтле кунаклар!

Сайтның бу бите эшмәкәрлекнең төп һәм проблемалы мәсьәләләрен хәл итү һәм гражданнарның кече һәм урта эшмәкәрлек мәсьәләләре буенча мәгълүмати багланышлары өчен булдырылган.

“РФда кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү турында” 2007 елның 24 июлендәге 209-ФЗ номерлы Федераль законның 6 нчы маддәсендәге 1 нче өлеше нигезендә кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү өлкәсендә дәүләт сәясәте дәүләт социаль-икътисадый сәясәтенең бер өлеше булып тора һәм Россия Федерациясе дәүләт хакимияте органнары, Россия Федерациясе субъектларының дәүләт хакимияте органнары, җирле үзидарә органнары тарафыннан гамәлгә ашырыла торган һәм әлеге Федераль законда билгеләнгән максатларны һәм принципларны гамәлгә ашыруны тәэмин итүгә юнәлдерелгән хокукый, сәяси, икътисадый, социаль, консультация, мәгариф, оештыру һәм башка чаралар җыелмасыннан гыйбарәт.

Россия Федерациясендә кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү өлкәсендә дәүләт сәясәтенең төп максатлары булып «РФдә кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү турында» 2007 елның 24 июлендәге 209-ФЗ номерлы Федераль законның 6 нчы маддәсенең 2 нче өлеше нигезендә Россия Федерациясе икътисадында конкурентлык мохитен булдыру максатларында кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларын үстерү; кече һәм урта эшкуарлык субъектларын үстерү өчен уңай шартлар тәэмин итү; кече һәм урта эшкуарлык субъектларының конкурентлык сәләтен тәэмин итү; кече һәм урта эшкуарлык субъектларының санын арттыру; халыкның мәшгульлеген тәэмин итү һәм үзмәшгульлекне үстерү һәм башкалар тора.

«РФдә җирле үзидарә органнарын оештыруның гомуми принциплары турында» 2003 елның 06 октябрендәге 131-ФЗ номерлы Федераль законның 14 маддәсенең 28 нче пункты 1 нче өлеше нигезендә җирлекнең  авыл хуҗалыгы җитештерүен үстерүгә ярдәм итү, кече һәм урта эшкуарлыкны үстерү өчен шартлар тудыру керә.

Монаш авыл җирлеге администрациясе адресына  Россия Федерациясе бюджет системасы бюджетларына түләүләр буенча бурычларны күчерү, ташламалар, кичектерүләр, өлешләп түләүләр турындагы гаризалар кермәде.

2020 елның 1 гыйнварена кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларына һәм муниципаль берәмлек территориясендә кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларын яклау инфраструктурасын барлыкка китерүче оешмаларга аны биләүгә һәм озак сроклы нигездә файдалануга бирү максатларында кулланыла торган муниципаль мөлкәт юк.

Мәгълүмат «Россия Федерациясендә кече һәм урта эшмәкәрлекне үстерү турында» 2007 елның 24 июлендәге 209-ФЗ номерлы Федераль законның 19 статьясындагы 2 пункты нигезендә урнаштырыла

Монаш авыл җирлеге территориясендә 8 кече эшмәкәрлек субъекты (алга таба СМП) теркәлгән, шулардан 2 шәхси эшмәкәр һәм 4 КФХ.

Кече һәм урта эшмәкәрлек субъектлары өчен дәүләт һәм муниципаль программаларны гамәлгә ашыру турында мәгълүмат

Кече һәм урта эшмәкәрлеккә ярдәм итү һәм үстерү программаларының төрле төрләрен гамәлгә ашыру турында гомуми мәгълүматны Татарстан Республикасы икътисад министрлыгы сайтында табарга мөмкин

2020 елның 1 гыйнварена кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларының саны, аларның икътисадый эшчәнлек төрләре буенча классификациясе һәм 2020 елның 01.01.2020 елларга әлеге субъектлар җитештерә торган товарлар (эшләр, хезмәт күрсәтүләр) әйләнеше турында белешмәләр

Икътисадый эшчәнлек төре

Кече һәм урта эшмәкәрлек субъектлары саны

Кече һәм уртаэшмәкәрлек субъектлары җитештерә торган товарлар (эшләр, хезмәтләр) әйләнеше турында белешмәләр

47.11 Сәүдә

Авыл хуҗалыгы 01.4

Икмәк-күмәч әйберләре җитештерү 10.71.1

Умартачылык 01.49.1

Мәгълүматлар юк

2020 елның 1 гыйнварена кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларында эш урыннары саны, аларның финанс-икътисадый торышы турындагы белешмәләр

Икътисадый эшчәнлек төре

Кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларында эш урыннары саны

Кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларында уртача хезмәт хакы

Сәүдә

Авыл хуҗалыгы 01.4

Икмәк-күмәч әйберләре җитештерү 10.71.1

Умартачылык 01.49.1

Мәгълүматлар юк

Кече һәм урта эшмәкәрлек субъектларының финанс-икътисадый торышының башка белешмәләре юк.

Уңай эшмәкәрлек климаты һәм бизнес алып бару өчен шартлар тудыру максатларында 2018 елның 13 июнендәге 41 нче карары белән расланган «Татарстан Республикасы Менделеевск муниципаль районының Монашево авыл җирлегендә кече һәм урта эшмәкәрлеккә ярдәм программасы» эшләнде.

Соңгы яңарту: 2023 елның 28 феврале, 08:45

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: