Менделеевскида паникага сәбәп юк: коронавирус йогышы турындагы мәсьәлә җитәкчелек контролендә

2020 елның 25 марты, чәршәмбе

Ләйсән Галиева менделеевлыларны паниковать түгел, ә вирусны саклау өчен профилактик чаралар күрергә һәм җәмәгать урыннарына йөрмәскә чакыра.

Хәзерге вакытта Менделеевск районында короновирус инфекциясе белән авыруның бер генә очрагы да теркәлмәгән. Март аенда имин булмаган төбәкләрдән килгән 108 кеше яшәү урыны буенча медицина күзәтүе астында тора. Хәзер гражданнар үз-үзеңне изоляцияләү режимын үтәү мәсьәләләре беренче планга чыгарыла.

Хәзерге вакытта шәһәрдә һәм районда барлык массакүләм мәдәни, спорт чаралары гамәлдән чыгарылган.

Район башлыгы урынбасары, карантин вакытында үз-үзеңне изоляцияләү тәкъдим ителгән 65 яшь һәм аннан өлкәнрәк яшьтәге ялгыз һәм өлкән гражданнар ярдәм сорап махсус кайнар линиягә мөрәҗәгать итә алалар, дип искә төшерде. Азык-төлек продуктлары һәм даруларны волонтерлар мөрәҗәгать иткән гражданнарның акчалары хисабына китерәчәкләр. Кайнар линия телефоны: 8 (85549) 2-00-76.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: