Иртәнге киңәшмә онлайн режимында

2020 елның 11 июне, пәнҗешәмбе

Бүген район хакимиятендә район башлыгы урынбасары Ләйсән Галеева рәислегендә онлайн режимында иртәнге планерка булды.

Киңәшмә барышында Менделеевск муниципаль районында эпидемиологик хәл буенча мәсьәлә күтәрелде. Бүгенге көндә зарарлану очракларының яңа очраклары ачыкланмады. Фаина Валентиновна – Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгының Менделеевск муниципаль районындагы идарәсе башлыгы-Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов инициативасы белән гамәлгә ашырыла торган социаль акция кысаларында азык-төлек җыелмаларының чираттагы партиясенә керүе турында хәбәр итте. Игелек посылкаларын районның авыл җирлекләрендә яшәүчеләр алды инде. Алга таба әлеге җыелмаларны аз керемле һәм опекун гаиләләреннән, шулай ук әти-әниләре «үзмәшгуль» яки кризистан аеруча зыян күргән тармакларда шәхси эшмәкәрләр булган балалар алачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: