Менделеевлылар 16 яшькә кадәрге егетләр һәм кызлар арасында ирекле көрәш буенча Татарстан Республикасы Беренчелегендә призлы урыннар яулады

2021 елның 25 гыйнвары, дүшәмбе

2021 елның 21 гыйнварыннан 23 гыйнварына кадәр Алабуга шәһәрендә 16 яшькә кадәрге егетләр һәм кызлар арасында ирекле көрәш буенча Татарстан Республикасы беренчелеге узды (2006-2007 ел).

Ярышларда Татарстан Республикасы шәһәр һәм районнарыннан 270дән артык катнашучы катнашты: Казан, Яр Чаллы, Түбән Кама,Мамадыш,Әлмәт,Зәй һәм башкалар. Безнең шәһәрне «Батыр» спорт мәктәбендә тәрбияләнүчеләр Александр Григорьев һәм Рушан Хөснетдинов тәкъдим итте. Юниорлар арасында Григорьев тәрбияләнүчесе А.В. җиңүгә иреште. - Зубрин Тимур Татарстан җыелма командасы составында Оренбург шәһәрендә узачак Идел буе федераль округы беренчелегендә катнашырга хокук бирде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: