Турай авылында Россия көненә велоузыш

2021 елның 16 июне, чәршәмбе

12 нче июнь көнне безнең Турай авылында Россия көненә багышланган 2017 нче елдан бирле традициягә әйләнгән велоузыш булып узды. Бу чарада Турайда яшәүче һәркем катнаша ала иде, яшь буенча чикләүләрсез, велосипеды һәм аны йөртү гади күнекмәләре булу гына кирәк. Билгеләнгән вакытта мәдәният йорты янында җыелган катнашучылар велоузышка төрлечә карый: кемдер, спорт ярышына, кемдер - кызыклы күңел ачуга кебек, ләкин, теләсә кайсы очракта, велосипедларда күмәк йөрү катнашучыларга зур канәгатьлек һәм уңай эмоцияләр китерә.
    Россия флаглары белән велоузышта катнашучылар билгеләнгән маршрут буенча уздылар, чараны оештыручылар - Турай мәдәният йорты хезмәткәрләре - велоузышта катнашучыларны салкын эчемлекләр һәм алкышлар белән каршы алдылар. Чарада катнашу катнашучыларга бәйрәм көненә уңай энергия заряды бирде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: