"Питрау 2021"

2021 елның 19 июле, дүшәмбе

17 июль көнне Мамадыш районының Җөри авылында керәшеннәрнең иң мөһим бәйрәмнәренең берсе - "Питрау 2021" булып узды. Иске Гришкино мәдәният йортының "Бигеш" халык фольклор ансамбле, Сәйтәк авыл мәдәният йортының "Карендәшләр", Бөрешле мәдәният йортының "Ак чишмә", мәдәният йортының "Туганайлар" керәшен җыр ансамбле.алар.С. Гассара әлеге чарада актив катнашты, җирле җырлары белән Татарстан Республикасы Премьер-министры Алексей Валерьевич Песошинны каршы алды, "Карендәшләр", "Туганайлар" һәм "Ак Чишмә" ансамбльләрендә катнашучылар белән бергә керәшен йортын бизәде һәм дәрәҗәле кунакларны каршы алды. "Бигеш" берничә мәйданчыкта үзенең иҗатын күрсәтте. Бәйрәмнең төп мәйданында, 80 ел тулу уңаеннан, "Бигеш" халык фольклор ансамбле Татарстан Республикасы Президентыннан матди базаны ныгыту өчен 50000 сум сертификат белән бүләкләнде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: