Менделеевскида балалар бакчалары тәрбиячеләре арасында узган «Яшел ут» конкурсына нәтиҗәләр ясалды

2022 елның 8 феврале, сишәмбе

«Яшел ут» конкурсы ике елга бер тапкыр үткәрелә, ул балаларны юлларда куркынычсызлык кагыйдәләренә өйрәтү һәм балаларда юл-транспорт имгәнүләрен профилактикалау буенча мәктәпкәчә белем бирү оешмалары эшчәнлеген активлаштыру максатыннан үткәрелә.

Конкурс ике этапта үткәрелә. Беренче этапта тәрбиячеләр, балалар белән дәрестән бер өлеш күрсәттеләр, юл йөрү кагыйдәләре буенча эш дәфтәрләре белән конкурс материалларын тапшырдылар. Смотр-конкурс барышында Менделеевск районының иң яхшы балалар бакчалары һәм тәрбиячеләре билгеләнде. Һәр номинациядә җиңүчеләрнең эшләрен шәһәребез Казан шәһәренә «Яшел ут-2022» конкурсының республика этабына   тәкъдим итәчәк.

Конкурста җиңүчеләр:

«Балаларны юлларда куркынычсызлык кагыйдәләренә өйрәтү һәм ата-аналар арасында юл хәрәкәте кагыйдәләрен пропагандалау буенча иң яхшы мәктәпкәчә белем бирү тәрбиячесе " номинациясендә

1 урын-Байкова Светлана Александровна (10 нчы балалар бакчасы)

2 урын-Гагарина Мария Вячеславовна (6 нчы балалар бакчасы)

3 урын-Кулакова Юлия Михайловна (2 нче балалар бакчасы)

«Балаларны юлларда куркынычсызлык кагыйдәләренә өйрәтү һәм ата-аналар арасында юл хәрәкәте кагыйдәләрен пропагандалау буенча иң яхшы мәктәпкәчә мәгариф учреждениесе " номинациясендә

1 урын - 12нче балалар бакчасы (мөдире Газизова Татьяна Вениаминовна)

2 урын- "Ижевка балалар бакчасы" (мөдире Самушкина Елизавета Михайловна)

3 урын- "1 нче балалар бакчасы" (мөдире Локтева Елена Александровна)

Барлык җиңүчеләр һәм катнашучылар, короновирус йогышы белән бәйле рәвештә массакүләм чаралар үткәрүгә тыюны бетергәннән соң, дипломнар һәм кыйммәтле бүләкләр белән бүләкләнәчәк.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: