"Аккорд"вокал төркеменең 5 еллык юбилеена багышланган тантаналы концерт узды

2022 елның 26 апреле, сишәмбе

Бәйрәм концерты кысаларында С.Гассар исемендәге мәдәният йортында бер-бер артлы җырлар һәм котлаулар яңгырады, концерт киемнәре алышынды, бүләкләр һәм чәчәкләр тапшырылды.

Хәзерге вакытта мәдәният сараеның «Аккорд» ында 58 талантлы малай һәм кыз бар, шуларның 14 солисты һәм биш ансамбле.

Харизматик һәм энергияле җитәкче Марина Комарова җитәкчелегендә балалар үзләрендә иҗади потенциалны ачалар һәм уңышларга ирешәләр.

— «Аккорд» вокал төркеменең визит карточкасы-күптөрлелек һәм төрле жанрлылык, атмосфера һәм киң тавышлылык. Балаларның төрле тональлек белән тавышлары көчле, бу җырларны башкаруны истә калырлык итә. Яраткан эшләре аларга шатлык һәм ләззәт алып килсен! Аккордлыларда илһам һәм якты концертлар күп булсын, Сәхнә матур һәм якты тәэсирләр бүләк итсен, - дип теләде М.Комарова.
Солистлар Кира Паитова, Дарья Колобкова, Ләйсән Садриева, Ариана Аникина, Алисә Ануфриева, Есения Немтырева, Зәринә Заитова, Шамил Шәймәрданов, Самир Габдулисламов, Никита Колосов, Ярослав Дунаев, Диана Созонова, Валерия Некрасова, Инесса Орехова, Софья Ефимова, Гөлназ Сафина тыңлаучыларны дәртле, моңлы тавышлары һәм матур костюмнары белән сөендерделәр.

Чарада шулай ук вокал төркемен тәмамлаган Илнар Шәяхмәтов һәм Софья Насыйбуллинаны да хөрмәтләделәр.

«Аккорд» үзе эшләгән елларда бик күп дуслар тапты. Беренче юбилее белән коллективны Әшраф Ахунов исемендәге театр артистлары (җит. Гөлназ Стрелкова), «Ля-ля-фа» һәм «Домисолька» балалар вокаль-эстрада студияләре, җитәкчеләре Лира Улько һәм Юлия Фирсова, «Ритмикс» бию клубы, РФ атказанган халык иҗаты коллективы, «Кристалл» эстрада биюе Халык ансамбле, җырчы Голзар, артист Григорий Галкин катнашты.

Шулай ук яшь талантларга котлау сүзләре белән Мәдәният идарәсе җитәкчесе Екатерина Шиһапова һәм С.Гассар исемендәге мәдәният йорты директоры Ләйсән Латыйпова мөрәҗәгать иттеләр.

— Һәр бала - булачак йолдыз. Шунысы куанычлы, балаларның иҗади җиңүләргә омтылулары, - дип билгеләп үтте Екатерина Владимировна.

- Биш ел тырыш хезмәт куйдык-матур концерт булды. Талантларның Соцветие, номерларның төрлелеге. Җитәкчегә, балаларга һәм аларның әти-әниләренә рәхмәт, - диде Ләйсән Равил кызы.

Концерт «телим»җыры белән тәмамланды. Бу мизгелдә сәхнәгә бәйрәм-азык-төлек фейерверклары белән тигез торт чыгардылар. Балалар һәм ата-аналар бик канәгать калдылар.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: