«Крутушка» XIII Халыкара этник фестивалендә катнашу

2022 елның 31 августы, чәршәмбе

2022 елның 26-28 август көннәрендә Крутушка бистәсенең «Байтик» сәламәтләндерү-белем бирү комплексы территориясендә  (Казан шәһәре, Татарстан Республикасы) «Крутушка» XIII Халыкара этник фестивале узды.

28 августта «Бигәш» керәшен халык фольклор ансамбле үзенең уникаль мәдәниятен күрсәтте.
Иске Гришкин керәшеннәренең бию-җыр традицияләрен күрсәттеләр һәм сөйләделәр, шулай ук мастер-классларда да катнаштылар. Биредә инде унөченче тапкыр музыкантлар, фольклор-этнографик коллективлар, гадәти мәдәният өлкәсендәге белгечләр һәм тамашачылар - Россия һәм дөньяның төрле халыкларының тере мирасын бәяләүчеләр җыелды. «Крутушка» фестивале - Идел буе һәм Татарстан Республикасында уникаль музыкаль һәм этномәдәни вакыйга.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: