Менделеевск укучыларына юл хәрәкәте иминлеге темасына «Юл әкияте " спектаклен күрсәттеләр

2022 елның 20 сентябре, сишәмбе

Татарстан Республикасы Менделеевск  муниципаль районының "С.Гассар исемендәге мәдәният сарае" МАУ  юл хәрәкәте иминлеге темасына  "Юл әкияте" дигән спектакль куелды.

Балалар Яр Чаллы театры тәкъдим иткән интерактив тамашада катнаштылар. Сценарий буенча, юл хәрәкәте кагыйдәләрен үтәмәгән әкият геройлары баш персонаж һәм тамашачылар ярдәмендә очраган күңелсезлекләрне җиңеп чыктылар. Балалар геройларга теге яки бу хәлдә ничек дөрес эшләргә, нинди светофор сигналына хәрәкәт итәргә икәнлеген, юл билгеләренең әһәмиятен ныгыттылар, яктылыкны кире кайтаручы элементларны йөртү, самокатта һәм велосипедта йөрү кагыйдәләрен искә төшерделәр.

Спектакль «Юл хәрәкәте иминлеге "дәүләт бюджет учреждениесенең финанс ярдәме белән оештырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: