Бүген С.Гассар исемендәге мәдәният йортында узган семинарда бизнесны башлап җибәрү өчен 350 мең сумга кадәр акча алу турында сөйләделәр.

2022 елның 8 декабре, пәнҗешәмбе

Декабрь аенда Татарстанда Татарстан Республикасы икътисад министрлыгыннан «Эшмәкәрлек эшчәнлеген үзмәшгульлек яки кече һәм урта эшмәкәрлек субъекты сыйфатында ничек башларга " дип аталган белем бирү оффлайн семинарлары башланды.

Бүген Менделеевскида, мәдәният йортында узды.С. Гассара.

Семинар ачылышында Башкарма комитет җитәкчесенең икътисад, ТОСЭР һәм эшкуарлыкка ярдәм итү буенча урынбасары Ленар Әхмәтов катнашты.

Социаль контракт һәм аның мөмкинлекләре турында Казан шәһәре Думасы депутаты, ТР эшкуарларының хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкиленең җәмәгать вәкиле Михаил Кузнецов сөйләде.

Эшсез гражданнар, шулай ук мәшгульлек һәм социаль яклау үзәгендә исәптә торучылар үз бизнесларын ачу өчен 350 меңгә кадәр акча алу программасында катнаша ала.

Катнашучылар социаль контракт төзү өчен нинди документлар кирәклеген, контракт төзү шартлары нинди булуын, акчаларны нәрсәгә сарыф итәргә, бер тапкыр яки айлык түләүне алу өчен нәрсә эшләргә кирәклеген, контрактның нинди срокка туры килүен белделәр.

Чара «Кече һәм урта эшмәкәрлек һәм шәхси эшмәкәрлек инициативасына ярдәм итү» илкүләм проекты кысаларында Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм «Минем бизнесым» үзәге тарафыннан тормышка ашырыла.

Семинарлар ТРның 19 шәһәрендә — Казан, Яшел Үзән, Әлмәт, Баулы, Чистай, Түбән Кама, Лениногорск, Яр Чаллы, Бөгелмә, Алабуга, Зәй, Азнакай, Нурлат, Арча, Буа, Әгерҗе, Кукмара һәм Минзәлә шәһәрләрендә узачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: