2020 елның 16 марты, дүшәмбе

14 март көнне С. Гассар исемендәге Мәдәният сараенда Мари җырының «Эрвел» халык ансамбленә 20 ел тулу уңаеннан зур концерт узды. Бу көнне җитәкче Инна Килеева, артистларга Татарстан мариларының милли-мәдәни автономиясе рәисе Олег Третьяков, Ижевскның Марий Эл милли-мәдәни автономиясе җитәкчесе Николай Ямаков, Мәдәният идарәсе начальнигы Екатерина Шиһапова һәм башка бик күпләр җылы котлаулар җиткерделәр. Алар 20 ел дәвамында «Эрвел» мари халкының мәдәниятен пропагандалавы һәм үстерүе, иҗади камилләшүе, репертуарын киңәйтүе, район һәм республика тормышында актив катнашуы өчен рәхмәт белдерделәр. Аның копилкасында бүләкләр дә аз түгел. Коллективның һәр чыгышын алкышларга күмделәр, үзенчәлекле костюмнар, артистлар пластикасы, аларның вокал белән сөенделәр. Ансамбль составында төрле яшьтәге һәм һөнәр ияләре, аеруча яшь вокалчыларның чыгышларына кагылды. Концерт программасында шулай ук Ижау шәһәреннән үзешчән артистлар, мәдәният сарае һәм авыл мәдәният йорты иҗат коллективлары да катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: