Муниципалитетта коронавирсның таралуын кисәтү буенча штаб узды

2020 елның 26 марты, пәнҗешәмбе

Штаб район башлыгы урынбасары Ләйсән Галеева җитәкчелегендә узды.

Районда даруханәләрдә, беренче чиратта кирәк булган товарларга, азык-төлек продуктларына көн саен мониторинг үткәрелә. Әгәр беренче чиратта кирәк булган товарлар һәм кибет киштәләрендә җитәрлек күләмдә азык-төлек продуктлары булса, медицина битлекләре һәм дезинфекция чаралары табу кыен, хәзерге вакытта бу проблеманы хәл итү буенча эш алып барыла.

Шулай ук, Ләйсән Галиева гомуми белем бирү учреждениеләренең дистанцион укуга күчүгә максималь рәвештә әзерләнергә тиешлеген билгеләп үтте.

Хәзерге вакытта Менделеевск районында коронавирус инфекциясе белән авыруның бер генә очрагы да теркәлмәгән. Тик, профилактика максатларында, район халкына үз-үзләренә һәм якыннарына аеруча игътибарлы булырга кирәк, мәктәп укучыларына, 65 яшьтән өлкәнрәк гражданнарга һәм хроник авырулары булган затларга үз-үзләренә кул салу режимына күчәргә һәм җәмәгать урыннарына кермәскә киңәш итәбез.

Шәһәрдә һәм районда барлык массакүләм мәдәни, спорт чаралары гамәлдән чыгарылган.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: