Эшлекле сишәмбе

2020 елның 30 июне, сишәмбе

Бүген район хакимиятендә район башлыгы Валерий Чершинцев рәислегендә Менделеевск муниципаль районының предприятие, учреждение, оешма җитәкчеләре белән атналык киңәшмә узды.

Киңәшмә бүләкләү белән башланды. Шулай итеп, намуслы хезмәте, дәүләт яшьләр сәясәтен тормышка ашыруга, Менделеев муниципаль районының балалар һәм яшьләр хәрәкәтен үстерүгә керткән шәхси өлеше өчен һәм Бөтенроссия Яшьләр көне уңаеннан «Яшьлек»яшьләр үзәге директоры Гриненко Андрей Владимирович район башлыгының Мактау грамотасы белән бүләкләнде.

Менделеевск муниципаль районында социаль-әһәмиятле проектларны тормышка ашыруда һәм яшьләр хәрәкәтен үстерүдә актив катнашканнары өчен "Форпост "җәмәгать тәртибен саклау буенча яшьләр берләшмәсе үзәге" МБУ хезмәткәрләре дә район Башлыгының Рәхмәт хаты белән бүләкләнделәр: Рылова Ольга Александровна һәм Писарева Екатерина Владимировна - яшьләр белән эшләү белгечләре.

Алга таба киңәшмә барышында шәһәр һәм райондагы оператив хәлләр турында полиция начальнигы, Россия Эчке эшләр министрлыгының Менделеевск районы буенча бүлеге начальнигы урынбасары, полиция подполковнигы Рәфкать Шәмгунов сөйләде. Узган атнада криминаль характердагы барлыгы 109 хәбәр килде.

Менделеевск муниципаль районы Советы һәм Башкарма комитетының узган атнадагы эш нәтиҗәләре һәм киләсе периодка планлаштырылган чаралар турында ММР Советы Аппараты җитәкчесе Роберт Искәндәров хәбәр итте. Шулай итеп, агымдагы атнада гражданнарны кабул итү, ә 2 июльдән 4 июльгә кадәр – «кыр көне»уздыру планлаштырыла.

Ләйсән Латыйпова - «мәдәният йорты " муниципаль автоном учреждениесе директорыС. Гассара " исемендәге мәдәният сарае хисап тотты. С. Гассар исемендәге мәдәният сарае «нда катнашучылар саны, хисап нигезендә, 2019-2020 елларда иҗат сезоны өчен."Гассар" да 1000гә якын кеше булды. Барлыгы 289 мәдәни-массакүләм чара үткәрелде. Ә иҗат коллективлары төрле дәрәҗәдәге 361 диплом белән бүләкләнде. Шулай ук Ләйсән Латыйпова, килеп туган эпидемиологик хәлгә бәйле рәвештә, онлайн форматында мәдәни чаралар уздыру үзенчәлекләре турында да хәбәр итте. Мәдәният йорты коллективларының эше якынча.Гассар авылы 2020 елның 6 сентябреннән башлана.

Менделеевск муниципаль районында 2020 елның 1 яртыеллыгында яшьләр сәясәте эшчәнлеге турында «Яшьлек»яшьләр үзәге директоры Андрей Гриненко сөйләде. Хәбәр буенча, Менделеевск районында бүгенге көндә 30 иҗтимагый берләшмә эшли, алар районның иҗтимагый тормышында актив катнашалар. Шулай итеп, «МыВместе» штабы волонтерлары «Ярдәм янәшә! Янәшәдә ярдәм!». Шулай ук үзәкнең үсеше һәм үсеше өчен мөмкин булган перспективалары каралды.

ММР Башкарма комитетының мәгариф идарәсе җитәкчесе Илбар Таһиров Менделеевск муниципаль районының урта гомуми белем бирүне тәмамлаучыларга аттестатлар тапшыру тантанасы турында сөйләде. Исегезгә төшерәбез, аттестатларны тапшыру һәр сыйныф буенча аерым һәм барлык куркынычсызлык чараларын үтәп барды. Быел 11 нче сыйныфны тәмамлаучыларның барысы да БДИ тапшырырга һәм югары уку йортларына укырга керергә ниятли.

Җирле үзидарә органнарына 2020 елның 13 сентябренә билгеләнгән сайлаулар турында «Бердәм Россия " Бөтенроссия сәяси партиясенең Менделеевск җирле бүлекчәсе җитәкчесе Клавдия Смирнова сөйләде»

Менделеевск муниципаль районында коронавирус йогышы буенча эпидемиологик хәл турында " Менделеевск РҮХ «ДАССОның баш табибы Оксана Бахматова – бүгенге көндә Менделеевск районында тотрыклы, әмма киеренке хәл саклана. Әмма, 10 коронавирус инфекциясе белән зарарланган кешенең 7се тулысынча терелгән.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: