Менделеевскида Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнен чын күңелдән һәм җылы итеп билгеләп үттеләр

2021 елның 9 июле, җомга

Быел шәһәр халкы С.Гассар исемендәге мәдәният сарае янында җыелды, анда бәйрәм концерты узды.

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне белән менделеевлыларны район башлыгы Валерий Чершинцев котлады. Ул юбиляр гаиләләргә иминлек, бәхет, үзара аңлашу һәм уңайлы өй учагы теләде.

Моннан тыш, бәйрәм кичәсендә берьюлы биш гаилә парына — Пискуновлар, Зариповлар, Әбубакировлар, Даниловлар һәм Колобановлар гаиләләренә район башлыгының Рәхмәт хаты тапшырылды.

Алып баручылар бәйрәм тарихы, христиан никахының яклаучылары, Изге Петр һәм Феврония турында сөйләделәр. Тантананы якты һәм матур итү өчен символ итеп ромашка сайлаганнар. Чәчәкләр телендә-яшьлек, романтиклык, гадилек һәм Наз. Нәкъ менә бу Үсемлек шулай дөрес итеп иң чиста хис ‒ тугры мәхәббәт чагылдыра.

Бәйрәм программасын шәһәр һәм районның иҗади гаиләләре дәвам итте.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: