Менделеевлылар милли яулыклардан келәм җыячак

2021 елның 23 августы, дүшәмбе

"ETNO-яулык" фестивале Ижау авылында узачак.

Республика Көнен бәйрәм итү кысаларында 28 августта "ETNO-яулык" фестивале узачак. Башлана сәгать 11дә.

Менделеевлылар һәм шәһәр кунаклары өчен район мәдәният командасы Яңа гадәти булмаган чара әзерләгән иде.

"Яулык-милләт символы. Бу чараның асылы Менделеев районында гына түгел, ә бөтен Россия буенча яшәүче милләтләрнең дуслыгы һәм берләшүе», — диде Мәдәният идарәсе җитәкчесе Екатерина Шиһапова.

«Яулык: милләт символы» фестивале — этнокультурада революция, мәдәни-массакүләм чараларның яңа форматы. Event-индустрия өлкәсендә истә калырлык вакыйга.

Менделеевск районының Ижевка авылында, Кама елгасы буенда төрле милләт вәкилләре җыелачак.

Бәйрәм кысаларында катнашучылар милли, табигый ландшафт белән үрелгән, колорит, җыр-бию этнокомпозицияләре, милли уеннар һәм уеннар, милли әкиятләр һәм милли әкият геройлары, милли ризыклар күргәзмәсе, яулыклар сату күргәзмәләре, ДПИ эшләнмәләре һ.б. булачак.

Кунакларны һәм катнашучыларны АРТ-объект — милли яулыклар келәме каршы алачак.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: