"Ахирәтләр" cпектакле

2021 елның 23 ноябре, сишәмбе

Тойгуҗа авылында икенче тапкыр яңа спектакль күрсәтү күркәм гадәткә әверелде. "Ахирәтләр" спектакле дә искәрмә түгел.
21 нче ноябрь көнне Тойгуҗа мәдәният йортында, Татарстан Республикасында туган телләр һәм халыклар бердәмлеге көне уңаеннан,  " Дөрешкәй "театр коллективы икенче тапкыр  алтынчы" Әхирәтләр "спектаклен күрсәтте. Сабира Өметбаева исемендәге Минзәлә драма театры режиссеры. Дамир Сәмәрханов   спектакльгә югары бәя бирде. Дамир Мөдәрис улы спектакльләргә килергә, карарга, спектакльдән соң театр өчен бик кадерле булган һөнәри фикерен әйтергә һәрвакыт вакыт табачак.
Алабуга шәһәреннән "Көзге" халык театры режиссеры Нина Алексеевна   үзенең коллективы белән рус теленнән татар теленә тәрҗемә ителгән комедияне карарга килгән, сценарие белән уртаклашкан, шулай ук спектакльгә югары бәя биргән.
Татарстан Республикасының төрле почмакларыннан килгән театр вәкилләренең бер-берсе белән хезмәттәшлек итүе һәм дус булуы да бик шәп бит!

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: