Менделеевскида циффрлы чишелешләр эшләү буенча республика конкурсы узачак

2022 елның 26 сентябре, дүшәмбе

28 сентябрьдә С.Гассар исемендәге Мәдәният сараенда 9:00 сәгатьтә Татарстан район үзәкләрендә һәм шәһәрләрендә цифрлы чишелешләр әзерләү буенча TATAR HACK цифрлаштыру елы кысаларында гамәлгә ашырыла торган республика конкурсы узачак.

Чараның төп бурычы - мәктәп укучыларын һәм урта һөнәри белем бирү студентларын шәһәр яки район мөрәҗәгатенә төрле юнәлешләрнең ИТ-карарларын эшләүгә җәлеп итү.

6 -11 сыйныфта укучылар командалары турнирлар барышында цифрлы технологияләр ярдәмендә шәһәр һәм район проблемаларын хәл итүне эзләячәк. ИТ-парк һәм "Точка кипения" экспертлары катнашучыларга проектларны рәсмиләштерү вариантларын күрсәтәчәк, шулай ук катлаулы мәсьәләләр буенча консультацияләр бирәчәк.

Чараны оештыручылар:  Менделеевск муниципаль районы Башкарма комитеты белән берлектә Казан шәһәренең ИТ-паркы.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: