Менделеевскида "Мәгариф" илкүләм проектын тормышка ашыру нәтиҗәсендә мәктәпләрдә "Үсеш ноктасы"кабинетлары барлыкка килде

2022 елның 5 декабре, дүшәмбе

Әйтик, химия, физика һәм биология классларында ремонт эшләре 2 һәм 4 мәктәптә үткәрелгән.

Яңа уку мәйданын булдыру өчен мәктәпләрдә Бердәм дизайнер стилендә кабинетлар ремонтланды. Химия, физика һәм биология буенча өстәмә дәресләр өчен лабораторияләр җыелмасы сатып алынды. Район башлыгы Радмир Беляев, мәгариф идарәсе җитәкчесе Рәис Нәҗипов һәм мәктәп директорларын мөһим вакыйга белән котладылар.

- "Үсеш ноктасы" программасы - заманча мәктәпкә җитди адым. Ул инде 5 елга якын гамәлгә ашырыла һәм елдан ел барлык мәктәпләрне  колачлый.  Һәм бу матди-техник җиһазлар гына түгел, бу әле фәнни шартларда фәнни эшкә юнәлтелгән дөрес идеология дә. Ышанам ки, яңа "Үсеш нокталары" һәр мәктәптә белем һәм иҗтимагый тормышны җәлеп итүнең чын үзәге булачак, - дип ассызыклады Радмир Беляев, укучыларга һәм педагогларга мөрәҗәгать итеп.

Радмир Беляев сыйныфларны җиһазланлау җиһазларны яңарту зарурлыгын билгеләп үтте.

Шулай ук укытучылар укучылар белән бергә яңа җыелмалар белән тәҗрибә күрсәттеләр.

2 мәктәптә кабинетлар ачу кысаларында район башлыгы Радмир Беляев мәктәп футболчыларын җиңүләре белән котлады. Алар Бөтенроссия мәктәп баскетбол лигасы чемпионатының финал этабында 1 урынны яуладылар.

Менделеевск районында 2019 елдан башлап 7 мәктәптә 21 кабинет ремонтланган.

Киләсе елда кабинетларны Илнәт, Ижевка, Песәй мәктәпләрендә ремонтлау планлаштырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: