"Җыр - халык күңеле" III төбәкара фестивале

2023 елның 30 гыйнвары, дүшәмбе

27 гыйнварда Илнәт авылы мәдәният йорты өченче тапкыр халыкны һәм кунакларны  "Җыр - халык күңеле" III төбәкара фестиваленә чакырды.

Ул халык иҗатын саклау һәм үстерүгә, төрле халыкларның җырларын популярлаштыруга, нәфис зәвык тәрбияләүгә һәм яшь башкаручыларны халык-җыр иҗатының иң яхшы үрнәкләренә җәлеп итүгә юнәлдерелгән.
     Фестивальдә катнашучылар- Алнаш, Удмуртия Грахово районыннан, Менделеевск районыннан һәм шәһәреннән: Илнәт, Бәзәкә, Песәй, Кокшан, Актаҗик, Монашево, Иске Гришкино, Енабердино, Сәйтәк, ТатарТәкәше һәм С.Гассар исемендәге мәдәният сараеннан.Һәр башкаручы үз җырының сүзләренә җанын аерым җылылык белән салды.
     Фестивальнең матур оештырылуы, аның җылы, күңел атмосферасы, күрше регионнардан, безнең районнан килгән коллективлар белән яңа танышулар, якын дуслар белән очрашулар - болар барысы да туган телләрендә җырлар башкаручы фестивальдә катнашучыларны берләштерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: