Менделеевск шәһәреннән ике предприятие халыкара дәрәҗәгә чыга.

2024 елның 20 июне, пәнҗешәмбе

Павел Стахеев 10 елдан артык нәфис стильдәге һәм заманча дизайндагы урындыклар һәм табуреткалар җитештерә.
Ул экспорт контрактын озата бару хезмәтеннән файдалана һәм Беларусь контрагенты белән килешү төзи.

Рамилә Сәлиева Менделеевскда җиһаз җитештерүче. Фабрика продукциясе Татарстан Республикасыннан читтә Мәскәү, Екатеринбург, Россиянең көньягы һәм хәтта Владивостокта  уңышлы сатыла. Ул шулай ук экспорт контрактын озата бару хезмәтеннән файдалана һәм Беларусь контрагенты белән контракт төзи. Моннан тыш, ул Мәскәүдә "Өй җиһазлары" халыкара күргәзмәсендә коллектив стендта катнаша.

«Татарстан Республикасы эшкуарлыкка ярдәм фонды" коммерцияле булмаган микрокредит компаниясе экспортка ярдәм итү үзәге республика продукциясен чит ил базарларына чыгару өчен экспортка юнәлдерелгән кече һәм урта предприятиеләргә комплекслы ярдәм күрсәтә.

Үзәкнең төп максаты-экспорт эшчәнлегенә кече һәм урта бизнесның яңа субъектларын җәлеп итү, инде эшләп килүче экспортерларның тышкы икътисади эшчәнлегенә ярдәм итү һәм акчалата эквивалентта экспорт күләмен арттыру.

2023 ел нәтиҗәләре буенча экспортка ярдәм итү үзәге 3119 кече һәм урта эшкуарлык субъектына «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» илкүләм проекты кысаларында ярдәм күрсәтте. Үзәк ярдәме белән 70тән артык эшмәкәр чит ил базарларына чыга ала, ә хупланган экспорт күләме 24,69 миллион АКШ доллары тәшкил итә.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: