2019 елның 15 апреле, дүшәмбе

Гассар исемендәге Мәдәният сараенда Мари җырының " Эрвел «халык ансамбленең отчет концерты булып узды.  Бу көнне иң җылы котлауларны һәм теләкләрен җитәкче Инна Килеева, артистларга мәдәният идарәсе җитәкчесе Екатерина Шиһапова һәм мәдәният сарае директоры урынбасары Гөлназ Стрелкова җиткерделәр. Алар “ Эрвел " мари халкы мәдәниятен пропагандалаган һәм үстергән, иҗади яктан камилләшкән, репертуарны киңәйткән, район һәм республика тормышында актив катнашкан өчен рәхмәт белдерделәр. Зал коллективның һәр чыгышын, үзенчәлекле костюмнар, пластик артистлар, аларның вокалы  белән сокланып, алкышлар белән каршы алды. Ансамбль составында төрле яшьтәге һәм һөнәр ияләре, бигрәк тә яшь вокалчылар чыгыш ясады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: