Менделеевск районының аграр яшьләр берләшмәсе «Яшь фермер» бизнес-уенында җиңүче булды

2020 елның 3 июле, җомга

Әлеге конкурска 2020 елда рекордлы сандагы гаризалар бирелгән иде. Республиканың 34 районыннан 80нән артык команда катнашты.
Республика этабында онлайн укыту узды, анда уенда катнашучылар дәүләт ярдәме чаралары, авыл халкының икътисадый һәм социаль активлыгын арттыру турында лекцияләр тыңладылар, шуннан соң блиц-тест уздылар, аның ярдәмендә саклану этабына узган 34 команда ачыкланды.Бизнес-планнарны яклау 25 июньдә ZOOM платформасында узды, шуннан соң командалар Халыкара кыр көне кысаларында җиңүчеләрне бүләкләү тантанасына чакырылды.
Региональ этап нәтиҗәләре буенча, Антипова Гүзәл, Боднарь Ольга, Краснов Александр, Козлова Карина составындагы "сәламәтлек умартасы" командасы "агросәнәгать комплексы өлкәсендә үз эшчәнлеген башкаручы эшмәкәрләр" номинациясендә җиңүче булды һәм уенның Бөтенроссия этабында Татарстан вәкиле булачак.Мәскәүдә Россия авыл яшьләре берлеге тарафыннан үткәрелә торган конкурсның киләсе өлешендә катнашучылар истәлекле бүләкләр белән бүләкләнәчәк һәм җиңү яулаган очракта, катнашучы илләрдә стажировкага чакырылачак – Татарстан Республикасы, Кыргызстан Республикасы, Казахстан Республикасы, Әрмәнстан Республикасы, Беларусь Республикасы һәм башкалар.

"Сәламәтлек Пасекасы" проектын үстерү идеясе күптән барлыкка килде, аны гамәлгә ашыру юлында беренче адым-РССМДАН "авыл инициативалары инкубаторы" нда "Монайка" командасы белән катнашу. - ди Гүзәл Антипова, - Антипов крестьян-фермер хуҗалыгы башлыгы, - шуннан соң умартачылык юнәлешендә фермер хуҗалыгы ачарга туры килде. Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгы һәм аграр яшьләр берләшмәсе ярдәме белән агростартап җиңде. Хәзер безнең уй-ниятләребез бик күп, аларны дөрес итеп төреп куярга һәм гамәлгә ашырырга кирәк. Уку-укыту конкурсы белгечләре моңа ярдәм итәр дип өметләнәбез".

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: