Валерий Чершинцев Менделеевск гаиләләрен тантаналы шартларда бүләкләде

2020 елның 8 июле, чәршәмбе

Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көнендә Валерий Чершинцев тантаналы шартларда «Мәхәббәт һәм тугрылык өчен» медален һәм Менделеевск гаиләләренә Рәхмәт хатларын тапшырды.

Бәйрәм уңаеннан Менделеевск муниципаль районы ГХАТ Идарәсендә 35, 40, 50 һәм 60 ел бергә гомер итүче парларны котладылар. Шулай ук Валерий Чершинцев игезәкләр туган гаиләләргә котлау һәм Рәхмәт хатлары белән мөрәҗәгать итте.

Район башлыгы менделеевлыларга котлау сүзләре белән мөрәҗәгать итте.

— Чын күңелдән сезне иң җылы һәм күңелле бәйрәм-Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне белән котларга Ашыгам! Бу көнне аерым рәхмәт сүзләрен Менделеевск районында әти-әниләр хисен югары бәяләгән кешеләргә җиткерәсем килә. Бу-күп балалы гаиләләр, ә Менделеевск районында алар 370, аларда 1180 бала тәрбияләнә, шул ук елны 346 гаилә булган. Шулай ук тәрбиягә бала алган гаиләләр дә бар, аларда 39 бала тәрбияләнә. Яшь гаиләләргә исә озак еллар дәвамында чисталык һәм ихлас мөнәсәбәтләрне саклаучылар, данлы гаилә традицияләрен саклаучылардан үрнәк алырга телим.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: