Менделеевскида "Балкыш" ("Сияние") Татарстан Республикасы өлкәннәр арасында үзешчән башкаручыларның VII Республика фестиваленең район этабы узды")

2021 елның 19 марты, җомга

Мәдәният сараенда.Гассара авылында өлкәннәр арасында «Балкыш» («Сияние») үзешчән иҗат Республика фестиваль-конкурсының район этабы булып узды. Чара 2021 елгы халык иҗаты фестивале кысаларында узды.

Жюри хөкеменә 32 номер тәкъдим ителде. Анда 100дән артык кеше катнашты.

Үзләренең иҗади номерларын ветераннар хоры, Россия Пенсионерлар берлеге активистлары, Илнәт, Тойма, Монай, Песәй, Монашево һәм татар җыр һәм биюләрен башкаручылар тәкъдим итте.Чаллы авыл мәдәният йортлары.

Катнашучыларга котлау сүзләре белән район башлыгы Валерий Чершинцев һәм ветераннар советы рәисе Любовь Сорокина мөрәҗәгать итте.

Шуны билгеләп үтәргә кирәк, «Балкыш» фестивале Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов ярдәме белән 2012 елдан бирле үткәрелә. Аның төп бурычы-милли мәдәниятне саклау, ветераннар арасында иҗатны популярлаштыру, балалар һәм яшьләрдә кыйммәтләр системасын формалаштыру.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: