Эшлекле дүшәмбе

2021 елның 6 декабре, дүшәмбе

Бүген хакимиятнең актлар залында район җитәкчесе Радмир Беляев һәм район башлыгы урынбасары Ләйсән Галиева рәислегендә «эшлекле дүшәмбе» киңәшмәсе узды.

Менделеевск муниципаль районы Советы һәм Башкарма комитетының эш нәтиҗәләре һәм планнары турында ММР Советы Аппараты җитәкчесе Искәндәр Роберт Ринат улы сөйләде.

Менделеевск шәһәренең Яңа ел бизәлеше турында Менделеевск муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең шәһәр хуҗалыгы буенча урынбасары Сергей Владимирович Метальников сөйләде. Радмир Беляев билгеләп үткәнчә, быел шәһәр территориясен бизәүгә бюджет арткан.Моның өчен ул "Аммоний" АҖ һәм Л. Я.Карпова ис. "Химия заводы" АҖ шәһәр төзүче предприятиеләренә,төзелеш блогына, кече һәм урта бизнеска. зур рәхмәт белдерде.

Шәһәрдә һәм районда Яңа ел чаралары планын Менделеевск муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең социаль мәсьәләләр буенча урынбасары вазифаларын башкаручы Сафаргалин Айдар Нәгыйм улы тәкъдим итте. Чаралар программасы белән сез түбәндәге сылтама буенча таныша аласыз: https://mendeleevsk.tatar.ru /index.htm/news/2035536.htm к

Ел гади генә түгел, безнең халыкның кәефе бәйрәмчә булырга тиеш! Бәйрәмнәр югары дәрәҗәдә үтсен өчен без бөтен көчебезне куярга тиеш! - дип ассызыклады район җитәкчесе.

Аннары Зарипов Ленар Марс улы – Менделеевск муниципаль районы Башкарма комитеты җитәкчесенең төзелеш, инфраструктура үсеше һәм торак-коммуналь хуҗалык буенча беренче урынбасары вазыйфаларын башкаручы шәһәрдә пассажирлар йөртүне оештыру һәм гамәлгә ашыру турында мәгълүмат белән чыгыш ясады. Узган атнада маршрутка «Уңайлы мохит»ның барлык таләпләренә җавап бирүче автобус җибәрелде. Хәзер менделеевлылар юл йөрү өчен акчасыз юл белән түли, шулай ук социаль карталардан файдалана ала. Алга таба автобусларныТранспорт Яндекска күзәтеп тору өчен GPS-навигация урнаштыру планлаштырыла.   Шулай ук тукталышларны мәгълүмати таблолар белән тәэмин итү мәсьәләсе дә эшкә алынды.

Ахырда Менделеевск шәһәренең дизайн-коды буенча тавыш бирү нәтиҗәләре турында «Татмедиа» АҖ филиалы «Менделеевск» директоры Искәндәрова Джулия Анатольевна сөйләде. Дизайн-код буенча Ушков плиткасын билгели торган 1 вариант җиңде.

Шунысын да билгеләп үтәсем килә, дизайн-код - ул логотип кына түгел, ә шәһәр һәм район тормышының барлык өлкәләренә дә кагылышлы архитекторларның тулы масштаблы эшләнмәсе. - диде Р. Беляев.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: