Милли проектлар

2021 елның 6 декабре, дүшәмбе

Менделеевск муниципаль районында «Демография»милли проектын тормышка ашыру дәвам итә.

Шушы көннәрдә «Өмет Яры» халыкны социаль тәэмин итү комплекслы үзәгенең өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлеге мөдире «Саулык «социаль ярдәм үзәге» автоном коммерцияле булмаган автоном оешмасының социаль хезмәт алучылар өчен мәгълүмат сәгате үткәрде.

Чараның максаты: гражданнарга өйдә социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе эшчәнлеге һәм милли проектларны тормышка ашыру турында мәгълүмат бирү.

Чара барышында хезмәт алучылар бүлек эшчәнлеге турында белделәр. «Демография» милли проекты һәм «социаль хезмәт күрсәтүнең стационар формасында хезмәт күрсәтүгә мохтаҗ дип танылган өлкән яшьтәге гражданнарны кабул итү гаиләсе», «тернәкләндерү һәм карау мәктәбе», «Сиделка», Менделеевск муниципаль районында яшәүче 70 яшьтән өлкәнрәк ялгыз һәм ялгыз яшәүче гражданнарны ел саен өйдә йөреп чыгу турында мәгълүмат бирелде.

Чара ахырында тематик буклетлар таратылды

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: