Менделеевскида коляскада хәрәкәтләнүчеләр яңа маршрутта пандуслар сынады

2021 елның 7 декабре, сишәмбе

Район җитәкчелеге тарафыннан «Уңайлы мохит»таләпләренә җавап бирүче автобус сатып алынды.

Шәһәрдә җәмәгать транспорты тагын да уңайлырак булды. Хәзер коляскалы әниләр һәм сәламәтлекләре буенча мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр шәһәрнең теләсә кайсы почмагына эләгә алалар.
Беренче сынау рейсы җибәрелде. Маршруттагы пандусны әнисе Инесса Рябова һәм аның 15 яшьлек улы, коляскадагы инвалид Илья сыный. Транспорт юбилей урамыннан башланды.

- Салонда барысы да тәртиптә булды: аерым пандус, инвалидлар һәм коляскалар өчен махсус урын бар. Зур рәхмәт, хәзер без җәмәгать транспортында йөри алабыз. Инвалидка уңайлы булу-бу инде хыяллар түгел. Тротуарны тыгыз кардан чистартсалар, гомумән, бик әйбәт булыр иде, — диде Инесса Евгеньевна.

Инвалидлар җәмгыяте җитәкчесе Рөстәм Миңнегәрәев шулай ук мөмкинлекләре чикләнгән кешеләр өчен киртәләрсез мохит булдыруга аерым игътибар биргәннәре өчен район җитәкчелегенә рәхмәт белдерде.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: