Гадәттән тыш хәлләр комиссиясе утырышы

2024 елның 19 апреле, җомга

Район хакимиятендә Башкарма комитет җитәкчесе Роберт Искәндәров рәислегендә гадәттән тыш хәлләрне кисәтү һәм бетерү һәм районның янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча комиссия утырышы узды.

Күзәтчелек эшчәнлеге бүлеге башлыгы Максим Скоробогатов 22 апрельдән 12 майга кадәр махсус янгынга каршы режим кертелүе турында сөйләде.

Махсус янгынга каршы режим гамәлдә булган чорда тыела:

🚫 коры үлән һәм чүп яндыру;

🚫 ачык утта пешерү (учак, мангаллар),

🚫 урман янгыннары куркынычы янаган торак пунктлар, гражданнарның бакчачылык, яшелчәчелек һәм дача коммерцияле булмаган берләшмәләре, балалар сәламәтләндерү лагерьлары, икътисад объектлары, урман кишәрлекләре белән чиктәш сәламәтләндерү оешмалары территориясендә 1-3 куркыныч класслы пиротехник әйберләр куллану.

Янгынга каршы режимны бозган өчен штрафлар яный:

гражданнарга 🔴 10 меңнән 20 мең сумга кадәр;

вазифаи затларга 🔴 30 меңнән 60 мең сумга кадәр;

шәхси эшмәкәр өчен 🔴 60 меңнән 80 мең сумга кадәр;

юридик затларга 🔴 400 меңнән 800 мең сумга кадәр.

Гадәттәгечә эссе коры һава торышы булу сәбәпле, ут белән саксыз эш итү  янгыннар саны арта. Торак пунктлар территориясендә, шулай ук башка җирләрдә дә рөхсәтсез үләнгә ут төртүне һәм чүп-чар яндыруны контрольдә тоту - бу безнең Сезнең белән уртак бурычыбыз.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: