"Пастернак укулары" Менделеевскида 8 млн сум ярдәм алачак

2024 елның 14 июне, җомга

"Химия сүзе" иҗат лабораториясе ике төп блоктан торачак. Беренчесе инженерлык лабораториясе яктылык уеннары Менделеевск халкының үзләре яктылык арт-объектлары булдыруны һәм яктылык йөреше үткәрүне күздә тота. Икенчесе театр лабораториясе бөтен дөнья театр җирле иҗат коллективларына ярдәм итүгә багышланган, алар кураторлар ярдәмендә заманча форматтагы контент булдырачак.

«Безнең "Пастернак укулары" фестивале елдан-ел үсә. Узган ел без Евгений Князев, Ольга Кабо һәм Эммануил Виторганны кабул иттек. Быелгы исемнәрне без тиздән яңгыратачакбыз, ә әлегә халыкны лабораторияләрдә катнашырга чакырабыз. Бу проект - территориябезнең мәдәни мохитен сыйфатлы үзгәртә торган проектларның берсе», - дип аңлатма бирде Менделеевск районы башлыгы Радмир Беляев.

Быел Президент фонды 5,5 миллиард сумлык меңнән артык Россия проектына ярдәм итте. Алар арасында Татарстаннан 19 проект бар. 2024 елда икенче грант конкурсына кергән гаризаларны экспертизалау нәтиҗәләре буенча, 5,67 миллиард сумлык 1189 проектны хуплау турында карар кабул ителде.

«Химия сүзе: Менделеевскиның периодик системасы» проекты Президент мәдәни инициативалар фонды гранты акчасына гамәлгә ашырыла.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: