2024 елның 27 июне, пәнҗешәмбе

Казанда «Монлы тамчы» («Звонкая капель») балалар фольклор коллективлары XII Республика фестиваленең һәм«Уэн фест» традицион халык уеннары IV төбәкара фестиваль-конкурсының йомгаклау этабы узды.

Республиканың төрле почмакларыннан 20дән артык балалар милли коллективы бәйрәм чарасында катнашты. Алар арасында Татарстан Республикасының атказанган мәдәният хезмәткәре Валентина Сидорова җитәкчелегендәге «Эрвел» мари җыры халык ансамбленең коллектив иярчене дә бар иде. Бу коллектив фестиваль лауреаты булды.

Мари телендә җырлар Казан Кремленең ике мөһим мәйданчыгында — Пушка ишегалдында һәм Спас манарасы янында яңгырады. II Бөтенроссия балалар фольклориадасын ачу тантанасыннан соң ансамбль әгъзалары костюмлы йөрешкә кушылалар, ул "1 май" мәйданнан Игенчеләр Сараена кадәр уза.

Бу чара барлык катнашучылар һәм тамашачылар арасында якты тәэсир калдырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: