Менделеевскида Ватанны саклаучылар көненә багышланган бәйрәм концерты узды

2021 елның 20 феврале, шимбә

20 февральдә Сергей Гассар исемендәге Мәдәният сараенда Ватанны саклаучылар көненә багышланган бәйрәм концерты булды.

Барлык җыелганнарны якынлашып килүче бәйрәм белән район башлыгы Валерий Чершинцев котлады, Бөек Ватан сугышында катнашкан сугышчыларга, интернационалист-сугышчыларга һәм бүген Россия армиясе сафларында хезмәт итүчеләргә хөрмәт һәм рәхмәт сүзләрен җиткерде.

Валерий Чершинцев хезмәт бурычын үтәгәндә улларын югалткан аналарга: Куршакова Рәисә Максим кызы, Рябова Любовь Алексеевна һәм Шаихова Зәйнәп Шәмсимөхәммәт кызына аерым рәхмәт белдерде.

- Бу көнне чын күңелдән игелек, бәхет, иминлек һәм һәр гаиләгә тынычлык, Ветераннарга сәламәтлек һәм озын гомер, солдатларга һәм офицерларга уңышлы хезмәт итүләрен телим. Бу батыр кешеләр бәйрәме һәрвакыт тыныч һәм шатлыклы булсын! Ватанны Саклаучылар Көне Белән! - менделеевлыларны район башлыгы котлады.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: