гыйнвар, 2017 ел
җомга

“Берег Надежды” йортында иске Яңа елны каршы алу традициягә әверелде. Бәйрәм “Кар бөртекләре” дигән җыр белән башланды. Анда Кыш бабай, Кар кызы катнашты.

Әһәмиятле вакыйга белән тылда хезмәт иткән Соловьева Мария Ильиничнаны, башкарма комитеты урынбасары, торак төзелешен үстерү буенча урынбасар Александр Белоноговны Россия президенты Владимир Путин, район җитәкчесе Валерий Чершинцев котлады, аларга чәчәкләр һәм кыйммәтле бүләкләр тапшырды.

Иске Гришкин авыл китапханәсендә башлангыч класс укучылары А.Милн иҗаты һәм  сөйкемле аю баласы Винни-Пух һәм аның дусларының тормышы белән таныштылар, мавыктыргыч мультивикторина сорауларына җаваплар эзләделәр.

Лидия Тимофеевна  тормышның авырлыгын иртә татый. Аңа 14 яшь булганда, сугыш башлана.

12 нче гыйнварда Ветераннар советынын Менделеевский муниципаль районы Башкарма комитетының социаль сораулар буенча җитәкчесе К.Г.Макаров һәм һәрби коммисар С.В.Залуженко катнашында киңәйтелгән киңәшмәсе булды.

“Туган як” музее эшчеләре Карманково авылы херзмәт витераны Анатолий Немтырёвта кунакта булдылар.

12нче декабрьда С.Гассар исемендәге Мәдәният Сараенда 9,10,11 нче сыйныф укучылары һәм аларның эти эниләре өчен Мендеелеевски районы  Хәрби комиссары С.В.Залуженко  белән очрашу булды.

12 нче гыйнварда Песәй авылы хезмәт ветераны Фәния Гилфанова, 90 яшьлек юбилее тарафыннан, күпсанлы тәбрикләүләр кабул итте.

12 гыйнварда Менделеевски районының МВД бүлегендә 2016 нчы ел буенча полиция эшчәнлегенә нәтиҗә ясалды.

Камай авылы китапханәчесе Галимуллина Г. мәктәптә “Авылым һәм аның данлыклы кешеләре” исемле виртуаль экскурсия  уздырды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: