сентябрь, 2022 ел
дүшәмбе

Сәйтәк авыл клубы Бәзәкә мәктәбе белән берлектә "Яшәү тамчысы" Бөтенроссия акциясендә катнашты.

3 сентябрь көнне ТР Менделеевск районы Сәйтәк авыл клубы, Песәй, Турай һәм Тойгуҗа авыл мәдәният йорты хезмәткәрләре Казан шәһәрендә оештырылган күргәзмә-фестивальдә катнаштылар.

чәршәмбе

29 август көнне Сәйтәк авылында, туган як халыкларының мәдәниятен, гореф-гадәтләрен саклап калу максатыннан, Татарстан Республикасы көнен һәм Чикләвек Спасын  бәйрәм итү алдыннан,  барысын  да бәйрәм белән җырлар һәм биюләр белән котладылар.

сишәмбе

22 август көнне, шәһәрнең юбилеен бәйрәм итү кысаларында, Сәйтәк авыл клубы балалар өчен Менделеевск шәһәре буенча «Шәһәрем - син шундый бер генә " исемле виртуаль экскурсия үткәрде.

дүшәмбе

19 августта халык календаренда Алма Спасы бәйрәме билгеләп үтелә.

21 август көнне, бәйрәм алдыннан, Сәйтәк авыл клубында клуб мөдире Я.Г. Гыйзәтуллина  балалар өчен Россия Федерациясенең дәүләт флагы көненә багышланган танып белү әңгәмәсе үткәрде.

20 августта Татарстан Республикасы Питрәч районының Керәшен Сәрдәсе авылында "Сәйярфест" керәшен мәдәнияте фестивале узды, анда Сәйтәк авыл клубының «Карендәшләр» керәшен җыр һәм бию ансамбле һәм солист Ксения Александрова катнашты.

дүшәмбе

30 июль көнне Сәйтәк авыл клубында дуслык көне узды.

28 июль көнне Сәйтәк авыл клубында өстәл артында уеннар узды.

27 июль көнне Сәйтәк авыл клубында "Тынычлыкка - әйе, террорга - юк» дип исемләнгән әңгәмә үткәрелде. Чарада катнашучылар терроризм һәм Украинада махсус операция турында сөйләштеләр.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: