апрель, 2017 ел
дүшәмбе

21 апрель көнне Иске Гришкин авыл китапханәсе «Библиосумерки-2017» акциясенә кушылды.

"Итәкле кияу" Камайда

Камайда "Могҗизалар кыры" уены булып узды

Олы көн бәйрәме

“Дуслык” фольклор ансамбле Иске Гришкин авылында

Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Миңнеханов Татарстанның сәламәтлек саклау учреждениеләренә 50 ашыгыч медицина ярдәме күрсәтү машинасының ачкычын тапшырды.

21 нче апрель көнне Камай авылында  Рәсәй күләмендә игълан ителгән “Библиотөн-2017 “ акциясе  уздырылды.

21-22 апрельдә Чистай шәһәрендә яшүсмерләр арасында Советлар Союзы Герое В.И.Маринин истәлегенә багышланган, “Әнәс” мәчете призына грек-рим көрәше буенча Ачык республика турниры булды.

22 апрельдə Тойма авылы китапханəсендə мəдəният хезмəткəрлəре һəм китапханəче белəн берлектə  кичке китапханə көне уздырылды.

22 нче апрельдә  Тойма авылы китапханәсендә мәдәният хезмәткәрләре һәм китапханәче белəн берлектә бөек татар шагыйре Г. Тукайга  багышланган «Шәм янганда» дип исемләнгән импровизация кичәсе уздырылды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: