гыйнвар, 2023 ел
дүшәмбе

27 гыйнварда Илнәт авылы мәдәният йорты өченче тапкыр халыкны һәм кунакларны  "Җыр - халык күңеле" III төбәкара фестиваленә чакырды.

декабрь, 2022 ел
чәршәмбе

Менделеевск районы иҗат коллективларына мактаулы исемнәр бирелде.

ноябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

14 ноябрьдә "Дөрешкәй" театр коллективы Казан шәһәре сәхнәсендә Менделеевск районын тәкъдим итте һәм "Балакаем" спектаклен күрсәтте.

ноябрь, 2022 ел
дүшәмбе

12 ноябрь көнне Менделеевск районының Cтарое Гришкино авылында керәшен мәдәниятенең III төбәкара “Җәмле җүраш буйларында” фестивале узды.

октябрь, 2022 ел
пәнҗешәмбе

18 октябрьдә Тойгуҗа авыл мәдәният йортында "5не бир" дигән бәйрәм концерты узды.

19 октябрьдә Ижевка авыл мәдәният йортында яңа иҗади клуб сезоны ачылды. "Туган җирем минем" дигән концерт программасын Ижевка авыл мәдәният йортының 10 еллыгына багышладылар.

октябрь, 2022 ел
җомга

11 октябрь көнне 19:00 сәгатьтә Менделеевск шәһәрендә "Юность" кинотеатрында бушлай рус телендә "Хейт" фильмын күрсәтү. Яше буенча чикләүләр 16 +

сентябрь, 2022 ел
чәршәмбе

24 сентябрьдә Менделеевск шәһәренең "Юность" кинотеатрында Александр Цыпкин әсәре буенча төшерелгән "Хейт" фильмының ябык премьерасы узды. Анда Тойгуҗа авыл мәдәният йортының "Дөрешкәй" театр коллективының һөнәри белеме булмаган актерлары уйнады!

сентябрь, 2022 ел
сишәмбе

6 сентябрьдә халыкара грамоталылык көне алдыннан Тихоново авыл мәдәният йортында Тихоново урта мәктәбе белән берлектә "Грамоталы булу - упышлы булу "дигән викторина үткәрделәр.

Бердәмлек көне уңаеннан Тойгуҗа авыл мәдәният йортында террорчылыкка каршы көрәштә "Бергәләп террорга каршы" дигән танып-белү әңгәмәсе узды.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: