декабрь, 2022 ел

Менделеевск районы иҗат коллективларына мактаулы исемнәр бирелде.

сишәмбе

16-18 декабрь көннәрендә Казанда тхэквондо буенча «Алтын очкын» Бөтенроссия ярышлары узды, анда 600дән артык кеше катнашты.

дүшәмбе

Тукай районында, Сосновый Бор бистәсендә 17 декабрьдә 2006-2014 елгы егетләр арасында ирекле көрәш буенча ачык турнир узды. Анда Менделеевск, Чаллы, Түбән Кама, Ижевск шәһәрләреннән һәм Тукай районыннан 130дан артык кеше катнашты.

2022 елның 17 декабрендә предприятиеләр, учреждениеләр һәм оешмалар һәм гомуми белем учреждениеләре укучылары арасында Спартакиада кысаларында чаңгы ярышлары уздырылды.

дүшәмбе

Әйтик, химия, физика һәм биология классларында ремонт эшләре 2 һәм 4 мәктәптә үткәрелгән.

җомга

“ГТО” төбәк операторы Татарстанда яңа ел “СнеГоТОвник” акциясен башлап җибәрә. Ул ГТО стилендә кар бабай әвәләү буенча урам ярышлары

пәнҗешәмбе

Менделеевскида булачак пляж концепциясе проекты турында фикер алышу булды. Ул район территориясендә беренчеләрдән булып төзекләндереләчәк. Халык тыңлауларына мәктәп директорларын, оешма һәм учреждениеләр җитәкчеләрен, ТИҮ рәисләрен, Иҗтимагый һәм Сәяси Советлар, пенсионерлар берлеге вәкилләрен чакырдылар. Бу хакта үзенең телеграм-каналында район башлыгы Радмир Беляев сөйләде.

Сәяхәткә бик күп спортчылар һәм сәламәт яшәү рәвеше тарафдарлары җыелды.

ноябрь, 2022 ел
сишәмбе

2022 елның 26 ноябрендә Алабуга шәһәрендә ТР муниципаль берәмлекләре арасында «Татарстанның бадминтон өметләре» сайлап алу этабының 4 туры узды   (Кама аръягы зонасы)

ноябрь, 2022 ел
сишәмбе

18-19 ноябрьдә Яр Чаллы шәһәрендә егетләр арасында ирекле көрәш буенча сарай  Беренчелеге узды, анда Менделеевск, Яр Чаллы, Түбән Кама, Алабуга, Мамадыш , Казан, шулай ук Тукай районнарыннан 180 дән артык көрәшче катнашты.

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: