ноябрь, 2022 ел
дүшәмбе

12 ноябрьдә Менделеевск районы Иске Гришкин авылында гөрләп “Җәмле Җураш буйларында” төбәкара керәшен мәдәнияте фестивале узып китте.

сишәмбе

6 нчы сентябрь көнне, китап укучылар көне уңаеннан, Песәй мәдәният йорты хезмәткәрләре балалар бакчасында "Балаларга- китап" дигән матур чара оештырды.

дүшәмбе

2 нче сентябрь көнне  Песәй авылы җирлегендә Менделеевск муниципаль районы башлыгы Беляеев Радмир Ильдар улы  урып-җыю чорында мул уныш җыеп алучы хөрмәтле игенчеләр белән очрашты. Кыр батырларын мактау кәгазе һәм акчалата премия белән бүләкләде. Авыл үзешчәннәре матур концерт программасы белән чыгыш ясады. Зур хөрмәткә лаек булган уңган игенчеләргә юлланган матур теләкләр, дәртле җырлар аларны яңа уңышларга рухландырды.

Тэги: #менделеевскмәдәнияте #цкс #песәймәдәниятйорты

1 нче сентябрь - Белем көне. Мәктәп балаларның шат авазына күмелде. Матур чәчәк бәйләмнәрен кулларына тотып, пөхтә итеп киенеп, алар белем йортларының бусагасын атлап керде. Әлеге бәйрәмдә Песәй мәдәният йорты хезмәткәрләре дә катнашты. Балалар тарафыннан әзерләнгән әдәби-музыкаль чыгыш килгән кунакларның күңеленә хуш килде. Мәдәният йорты тормышында актив катнашучыларга рәхмәт сүзләре җиткерелде.

җомга

1нче сентябрь - Белем бәйрәме. Иске Гришкин мәктәбендә "Беренче кынгырау бәйрәме" барлык укытучыларны, укучыларны, әти-әниләрне җыйды.

Тэги: #менделеевскмәдәнияте #цкс #искегришкинмәдәниятйорты

чәршәмбе

Песәй мәдәният йорты каршындагы мәйданчыкта «Чәчәк ат, Татарстаным» темасы астында бик матур чара узды.

Тэги: #менделеевскмәдәнияте #цкс #песәймәдәниятйорты

Татар Тәкәше авылында урам концертында берничә буын вәкилләре очрашты.

Тэги: #менделеевскмәдәнияте

30 нчы август көнне Иске Гришкин мәдәният йорты каршында китапханә белән берлектә балалар өчен "Минем Татарстаным" дип исемләнгән чара үткәрелде.

Тэги: #менделеевскмәдәнияте #цкс #искегришкинмәдәниятйорты

дүшәмбе

Песәй мәдәният йортында балалар өчен музыка уен кораллары һәм аларның килеп чыгу тарихына багышланган кызыклы викторина үткәрелде.

сишәмбе

22 нче август Россия Федерациясе Дәүләт флагы көне.. Бу турыда Песәй мәдәният йортында  балалар белән «Россия флагының өч төсе» дигән темага әңгәмә үткәрелде, кызыклы сораулардан торган викторинада да актив булдылар чарада катнашучылар.

Тэги: #менделеевскмәдәнияте

Сайттагы барлык материаллар лицензия буенча тәкъдим ителә: